ank___nn_.png (372 bytes)
Ing. Petr Rastokin,
Astrologická poradna "RA"

Počátky astrologických škol u nás  po roce 1989

O vzniku a existenci astrologických škol u nás panuje řada nepřesností. V následující krátké poznámce se některé pokusím napravit.

Nejstarší škola u nás byla škola Borise Jaroše. Otevíral ji někdy v lednu 1991, nebo dokonce na konci roku 1990.  Boris mi tehdy sám nabídl spolupráci, ale i po měsících k žádné nedošlo. Svou školu Boris provozoval na Štrosmajerově náměstí (v budově ZDŠ) a existovala asi 3 nebo možná 5 let.

Bohužel se zmíněná spolupráce nerealizovala, a tak jsem spustil vlastní seminář "Škola nativní astrologie" na podzim r.1991.  Osnova semináře se od té doby nijak zásadně nezměnila, nicméně, s ohledem na tehdejší účastníky (šlo povětšinou zkušené astrology s vhledem do magie i dalších ezoterních oblastí), jsme procházeli jednotlivá témata mnohem rychleji, takže ve šk.roce 91/92 proběhly semináře dva,  jeden na podzim a další na jaře. Navíc mi zmíněná zkušenost účastníků posloužila jako určitá "kolaudace" zařazených témat a okruhů. Oba běhy se uskutečnily na Kněžských lukách na Jarově (kde jsem měl sál "propachtovaný" od R.Nového), další pak po řadu let probíhaly v ZDŠ Sázavská na Praze 2.

Jelikož  Pavel Turnovský otevíral svojí školu až na podzim roku 1992,   je Škola nativní astrologie nejdéle existující astrologickou školou u nás (není tou nejstarší - tou byla ta Borise Jaroše).


ZPĚT  na hlavní stránku


21:39:35, 25. února 2023 © Ing. Petr Rastokin