ank___nn_.png (372 bytes)
© 2021, Ing. Petr Rastokin,
Astrologická poradna "RA"

Původně umístěno jako příspěvek na fórum Astrologie
(Vývoj domicilu od historických dob je zmíněn v úvodu přednášky " O kněžce, co znala zakázané proměny a byla zakleta - na nebesích - na věky věkův ".)


Domicil - Bubák astrologie

I na fóru Astrologie občas straší chybné přiřazování: "Jupiter vládne jen ve Střelci, Saturn jen v Kozorohu, Uran jen ve Vodnáři a Neptun jen v Rybách". K dovršení úplného chaosu se pak Pluto klade střídavě jen do Berana s vyloučením Marta, či naopak jen do Štíra a vyloučením Marta ve Štíru.

Toto je důsledek naprostého nepochopení samotné podstaty astrologie !

Podobně jako v Tarotu a Hebrejské abecedě, také v astrologii máme "22 písmen".
   12 písmen jednoduchých (znamení, domy),
    7 písmen s dvojí "výslovností" (planety), ale opět v 6ti sférách a
   "3 matky" (tři světy).
Tzv. společenské planety Uran, Neptun, Pluto pak opět jako dvojitá písmena přistupují formou spoluvlády - nikoli opačně.

domicil.png (38639 bytes)

Podrobnosti - včetně odvození a popisu obrázku - lze nalézt např. v článku 22 písmen a aspekty

O čem vypovídají zmíněné tři základní abecedy (Astrologická, Hebrejská a Tarotová) pojednává přednáška: Eukarpie 2018 - "Kostra na nebi, na zemi a o věcech mezi nebem a zemí" Videozáznamy přednášek

Celý problém s domicilem postupně vznikal v průběhu novověku objevením planet Uran, Neptun, Pluto. Zapomenutí podstaty domicilu následně vedlo k snaze naroubovat tyto novodobé planety do systému pomocí následnosti, odpovídající chodu znamení.

Tím se zcela zrušila původní logika planetárních sfér (dvojitých písmen) tvořících hierarchii, tedy duální strukturu k dynamice postupu znameními, reprezentující genezi/reflexi cyklu (direktní/retrográdní chod).

V úvodu citovaný (o)bludný koncept bohužel do současnosti bloudí i v publikacích (a školách) mnohých renomovaně vystupujících "astrologů". Při tom by stačilo uvažovat nad logikou věcí a domýšlet tu logiku i do jejích důsledků.


ZPĚT  na hlavní stránku

01:09:40, 02. června 2024 © Ing. Petr Rastokin